V-asis Velykinis (maratono) bėgimas „APLINK TVENKINIUS“

Iliustracija

2016-03-28 Jonava antrąją Šv. Velykų dieną sukvietė bėgimo mėgėjus į Jonavos bėgimo klubo „Maratonas (prezidentas Bronius Kazėnas) organizuotą renginį - Velykinį bėgimą „Aplink tvenkinius“. Jau pernai aplink tvenkinius, gražiomis vietovėmis bėgo per septynias dešimtis entuziastų, tarp kurių keletas panoro patikrinti savo ištvermę maratone. 42 kilometrus ir 195 metrus (dešimt ratų aplink tris tvenkinius) šiemet įveikė 14 sportininkų. Šiemet, jau penktajame bėgime buvo pasiektas ir šio renginio rekordas, nes jame dalyvavo dvigubai daugiau (180) sporto  mėgėjų nei pernai (pirmajame bėgime varžėsi 25 bėgikai). Įvairaus amžiaus dalyviai iš Ignalinos, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Elektrėnų, Paberžės, Trakų, Radviliškio, Ukmergės ir kitų rajonų rinkosi nuo trumpiausio pusės kilometro nuotolio iki 8,4 km ar net maratono.

Šviečiant skaisčiai saulei ir bėgikus lepinant pavasarinei šilumai, prie Joninių slėnio akmens buvo duotas startas 1,9 ir 4,2 ar 8,4 km nuotolį pasirinkusiems, o maratono bėgikai startavo pačiame slėnyje.

Patį trumpiausią pusės kilometro atstumą aplink Joninių slėnį bėgo vaikai 2006 metų gimimo ir jaunesni, kurie startavo vėliau nei visi kiti. V7 (2008 metų gimimo ir jaunesni) grupėje tarpusavyje varžėsi du jaunieji bėgikai. Svečias iš Ignalinos Liutauras Gruodis (02:35) tik dvejomis sekundėmis aplenkė Jonavos BK „Maratonas“ narį Tautvydas Litvinavičių ir tapo nugalėtoju. Trečias šioje grupėje buvo dar vienas šio Jonavos klubo atstovas Arnas Eismontas (03:08).
Tarp mergaičių nepralenkiama buvo kaunietė Saulė Šilo (02:54), aplenkusi Jonavos bėgimo klubo atstovę Agnę Gezevičiūtę (03:03) bei BK „Maratonas“ jaunąją sportininkę Ievą Cikanavičiūtę (03:04).

Šiek tiek vyresnių grupėje M9 ir V9 (2006-2007 metų gimimo) prizininkais tapo jonaviečiai. Mergaičių tarpe ant prizininkų pakylos lipo Karolina Možajevaitė (02:15), Diana Zdancevičiūtė (02:33), atstovavusi Kūno kultūros ir sporto centrą bei Rusnė Pilvinytė (02:38). Jonavietis Joris Paškevičius (02:05) nugalėtoju tapo berniukų gretose, aplenkęs du bėgimo klubo atstovus – Mantą Gezevičių (02:11) ir Adrijų Dapkų (02:12).

2003-2005 metų gimimo vaikai (M13 ir V13) varžėsi ilgesniame 1,9 km nuotolyje. Šiose grupėse sėkmingai pasirodė Trakų bėgimo entuziastai. Mergaičių tarpe dvi pirmąsias vietas iškovojo Trakų „Sostinės olimpas“ klubo atstovės. Nugalėtoja tapo Livija Nasutavičiūtė (07:38), o antrąją vietą iškovojo Etanielė Birgiolaitė (07:54). Šeimininkų garbę apgynė KKSC auklėtinė Žaneta Eismontaitė (07:58). Berniukų grupėje trakiškis Dovydas Stangvilas (07:40) užimdamas antrąją vietą įsiterpė tarp dviejų Elektrėnų sporto mokyklos (SM) auklėtinių. Pirmąją vietą grupėje iškovojo Lukas Bartkevičius (07:31), o trečias buvo Deividas Gurskas (08:07).

Bendroje vyrų ir moterų įskaitoje, kurioje amžius buvo neribojamas, bėgikai varžėsi 4,2 km nuotolyje. Užtikrintai tarp moterų buvo Elektrėnų SM atletė Sandra Gurskaitė (18:39), aplenkusi žymiai vyresnę ir brandesnę Gintarę Eimantaitę (19:11) iš Kauno klubo „Run4Fun“ bei Kauno Maratono klubo atstovę Dovilę Tamošiūnaitę (19:50).Tarp vyrų užtikrintai laimėjo Saulius Čalkevičius (14:39) iš Kauno BMK, antrąją vietą iškovojo Trakų „Sostinės olimpas“ klubo sportininkas Romualdas Laurinavičius (15:46), o trečia buvo jonavietis Deividas Šadis (16:46).

58 dalyviai jėgas išmėgino 8,4 km distancijoje. Dalyviai taures, medalius skirstėsi keturiose grupėse. M35 grupėje (1981 metų gimimo ir vyresnės) dominavo Jonavos bėgikės. Nugalėtoja tapo nuotolį per 39:03 min. įveikusi „Maratono“ klubo sportininkė Sonata Galvydienė, aplenkusi Jonavos bėgimo klubo narę Laurą Dapkuvienę (39:53). Trečiąją vietą užėmė laikinosios sostinės bėgimo klubo atstovė Virginija Višinskienė (42:26).

V40 grupės (1976 metų gimimo ir vyresni) atstovų gretose į prizininkus įsiveržė jonavietis Tadas Survilas. Trečiąją vietą užėmęs „Maratono“ klubo bėgikas nuotolį įveikė per 36:24. Šios grupės nugalėtoju tapo svečia iš Paberžės (RCN) Vytautas Gražys (30:13), o antroje vietoje finišo liniją kirto kaišiadoriškis Rolandas Jakštas (33:05).

Elitinėse vyrų ir moterų grupėse jonaviečiai nė neketino užleisti pozicijų ir vėl lipo ant prizininkų pakylos. ME (1982 metų gimimo ir jaunesnių) grupėje trečiąją vietą užėmė jonavietė Ieva Murinaitė (44:20), į priekį praleidusi Moniką Jovaišaitę  iš Anykščių (41:47) bei nugalėtoja tapusią kaunietę Eglę Sakalaitę (37:09). Tuo tarpu vyrų lenktynėse net du jonaviečiai į viduriuką (antroji vieta) įsileido Kauno BMK atstovą Ramūną Vilčinską (29:53). Vėl pirmaujančių pozicijų grupėje neužleido „Maratono“ klubo bėgikas Antanas Žukauskas (29:13), o ant trečios vietos laiptelio užlipo Aivaras Čekanavičius (30:48).
Šiemet net 14 bėgimo entuziastų nusiteikė iššūkiui – įveikti maratoną. 42 km 195 metrus nubėgo vienintelė moteris iš Vilniaus „Small Planet Airlines“ klubo Svetlana Čerlina, kuriai konkurencijos nebuvo pasidabinti pirmosios vietos apdovanojimais. Nuotolį sostinės atstovė įveikė per 3 valandas ir 46 minutes bei tarp visų dalyvių buvo devinta.

Tuo tarpu vyrų grupėje nudžiugino ne vieną maratoną skaičiuojantis jonavietis Saulius Litvinavičius. BK „Maratonas“ narys distancijoje užtrūko 3:09.10 ir iškovojo trečiąją prizinę vietą. Ištvermę tokiame nuotolyje įrodė ir antrąją vietą iškovojo Vidas Totilas (2:51.40) iš Kauno BMK. Maratono nugalėtoju tapo daugkartinis įvairių bėgimų nugalėtojas, stajeris iš Kėdainių Aurimas Skinulis (2:45.27), atstovaujantis Kauno maratono klubą.
Visi finišavusieji bėgime gavo šio renginio atminimo medalius, o prizininkai be taurių, diplomų ir medalių, gavo asmenines dovanėles.
Organizatoriai dėkingi šios bėgimo šventės rėmėjams: klubui „Bonus“, Jonavos policijos komisariatui, L.Mirinausko įmonei, telekomunikacijų operatoriui Tele2, www.1mm.lt, UAB „Juviga“ (101 kepyklėlė).