„Biržų kilometrų“ bėgimas

2015-08-01 Lietuvos bėgimo taurės 9-asis taurės etapas Biržuose stebino dalyvių gausa ir puikia atmosfera. Antrą kartą organizuotame bėgime prie starto linijos įvairiose distancijose stojo apie pusę tūkstančio dalyvių.
 10.30 val. startavo 3,3 km, 9,9 km ir ilgiausios 16,5 km distancijos dalyviai.

Ilgiausioje distancijoje – 16,5 km bėgime – varžėsi išties stiprus stajerių būrys: Darius Sadeckas, geriausią sezono rezultatą maratone balandį pasiekęs Ignas Brasevičius, taip pat – Remigijus Šnioka, Petras Pranckūnas bei kiti gerai žinomi, į lyderių gretas Lietuvos bėgimo taurės etapuose patenkantys atletai. Sportininkams reikėjo įveikti penkis Biržų gatvėmis ir pėsčiųjų takeliais besidriekiančius 3,3 km ilgio ratus.

Pirmas užtikrintai finišavo Ignas Brasevičius („UnoParks“) – 51:55 min. Antras liko „F.O.C.U.S. Running“ narys Darius Sadeckas – 53:35 min., trečias – Dariaus bendraklubis Remigijus Šnioka (55:07 min.).

Moterų įskaitoje Biržuose triumfavo Loreta Bliujienė (BK „Jonas Maratonas“) – 1 val. 5.46 min., antrą vietą užėmė Nadežda Roždestvenskaja („F.O.C.U.S. Running“) – 1.06,54 min., trečia – Sada Bukšnienė – 1.12,33 val.

9,9 km distancijoje nugalėjo Justinas Križinauskas (SK „Lukas“) – 33:14 min. Antras finišavo Dominykas Pacauskas („NEKO Runners“) – 34:56 min., trečias liko Aurimas Bagdonavičius („F.O.C.U.S. Running“) – 35:51 min.

Moterų gretose pirma 9,9 km įveikė Agnė Šukytė („F.O.C.U.S. Running“) – 41:00 min., antra – Ramunė Pociuvienė 43:04 min., trečią vietą užėmė Laura Šlepikaitė (BK „Jonas Maratonas“) – 45:02 min.

Trumpiausioje 3,3 km distancijoje pirmas finišavo Joris Armonas („Biržų lengvoji“) – 10:56 min., antras – Paulius Stravinskas („NEKO Runners“) – 11:03 min., trečias – panevėžietis Žymantas Savickas („Atletai.lt“) – 11:08 min.

Merginų gretose nugalėjo Gabrielė Magelinskaitė (Šiaulių sporto gimnazija) – 13:25 min., antra – Inga Žukauskaitė („Biržų duona“) – 14:01 min., trečia – Erika Bistrickaitė (14:50 min.).

Visi rezultatai.

Po apdovanojimų bėgikai neskubėjo skirstytis, ne vienas lauktuvėms iš Šiaurės Lietuvos rinkosi „Biržų duonos“ gaminius, daugelis aplankė Biržų pilį, Astravo dvaro sodybą, pasivaikščiojo ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą ar aplankė neseniai pastatytą Biržų regioninio parko apžvalgos bokštą.

Artimiausias Lietuvos bėgimo taurės X etapas – Plungėje rugpjūčio 30-ąją.

Parašyta 2015-08-03 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"