25-asis Rygos maratonas

2015-05-17 Rygoje vyko jubiliejinis, 25-asis Rygos maratonas. Jame gausiai dalyvavo bėgikai iš Lietuvos.
Maratono distanciją įveikė 48, 21 km - 95, 10km - 74, o 5km - 52 bėgikai iš Lietuvos. Visus lietuvių rezultatus galite rasti priede.
Maratono distanciją pirmas iš lietuvių įveikė Vidas Totilas (Kauno BMK) - 2:46:32 (bendroje įskaitoje - 23 vieta).
Bėgikė Rasa Drazdauskaitė užkopė ant prizininkių pakylos. 34 metų lietuvė pusės maratono (21 km 97,5 m) distancijoje užėmė antrą vietą. Rasa nuotolį įveikė per 1 val. 16 min. 31 sek.
Ketvirtus metus iš eilės nugalėjo dukart Niujorko maratoną laimėjusi Latvijos bėgimo žvaigždė Jelenos Prokopčuk (1:13.24).

Trečia finišavo kita Latvijos bėgikė Karina Helmanė (1:24.14).

R.Drazdauskaitė Rygos maratone dalyvavo pirmą kartą ir nebuvo nusiteikusi kovoti dėl pergalės.

„Nekėliau sau tikslo nugalėti. Šis pusės maratono bėgimas man buvo gera treniruotė ir trasos išbandymas. Šių varžybų organizatoriai jau daug metų mane kviečia bėgti maratoną, todėl nusprendžiau atvykti į Rygą ir įveikti bent pusės maratono distanciją. Ar kitais metais Rygoje bėgsiu maratoną, nežinau. Dabar sunku pasakyti. Bus matyt. Kiti metai – olimpiniai, todėl reikės protingai susidėlioti varžybų grafiką ir kryptingai rengtis olimpinėms žaidynėms. Tikiuosi, kad jose dalyvausiu“, – po apdovanojimo ceremonijos kalbėjo šiaulietė, kurios asmeninis rekordas pusės maratono bėgime – 1 val. 12 min. 54 sek.

Pernai Europos lengvosios atletikos čempionato maratone septintą vietą užėmusi atletė teigė, kad jai buvo smagu bėgti Rygoje. „Varžybos buvo puikiai organizuotos. Jautėsi tikra šventė. Tik galėjo būti bent truputėlį šilčiau. Labai nustebino šiltas tautiečių palaikymas“, – pažymėjo R.Drazdauskaitė.

Pekino ir Londono olimpinių žaidynių dalyvė gegužės 24 dieną startuos bėgime „We run Vilnius“. Jame Rasa ketina įveikti taip pat pusės maratono distanciją. Svarbiausi R.Drazdauskaitės startai šiais metais – pasaulio čempionatas rugpjūtį Kinijoje ir pasaulio kariškių sporto žaidynės spalį Pietų Korėjoje.

Maratono distanciją – 42 km 195 m – Rygoje iš moterų grečiausiai įveikė Etiopijos atstovė Meseret Eshetu (2:37.03), o iš vyrų – jos tėvynainis Haile Tolossa (2:12.28). Pastarasis 1 min. 15 sek. pagerino tik metus gyvavusį trasos rekordą. Už pergalę ir rekordą H.Tolossai atiteko 5000 eurų premija. Tiek moterų, tiek vyrų varžybose Etiopijos bėgikai užėmė pirmąsias dvi vietas, o treti buvo Kenijos atstovai.

Rygos maratono bėgimuose dalyvavo beveik 26 tūkst. bėgikų iš 69 šalių. Tai – naujas varžybų rekordas. Tarp dalyvių buvo beveik 2900 užsieniečių. Latvijos sostinės centre vykusiose varžybose startavo ir daugiau nei 300 Lietuvos bėgikų. Renginio dalyviai jėgas galėjo išbandyti maratono, pusės maratono, 10 ir 5 km distancijose. Bėgikai startavo ir finišavo Lapkričio 11-osios krantinėje, šalia Rygos pilies. Beveik visų varžybų metu lijo lietus.

Pernai Rygos maratonas pritraukė 23 tūkst. 193 bėgikus iš 60 šalių.