Tradicinis 47-asis Panevėžio „Senvagės“ bėgimas

Lietuvos bėgimo taurės 4-ame etape (2015.04.11) – tradiciniame 47-ame Panevėžio „Senvagės“ bėgime pagrindinėje 9,4 km distancijoje pergales iškovojo vilniečiai Ignas Brasevičius ir Loreta Bliujienė.
Vilniaus klubo „UnoParks“ atstovas I. Brasevičius distanciją įveikė per 29 min. 56 sek. 30-metis stajeris 1 min. 58 sek. aplenkė Tomą Bizimavičių (Kauno maratono klubas, 31.54 min.), trečias liko vilnietis Petras Pranckūnas („Na, pagauk“, 32.14 min. ).

30-mečiui I. Brasevičiui šios varžybos – neeilinės: pirmą kartą stajeris lipo ant pirmos vietos apdovanojimų pakylos laiptelio. Per pusantrų metų aktyvaus bėgiojimo ir dalyvavimo varžybose atletas ne kartą finišavo prizininkų gretose, tačiau niekada nebuvo tapęs varžybų nugalėtoju.

Iš Druskininkų kilęs bėgikas po finišo atskleidė, kad čia Panevėžyje šis startas – kontrolinė treniruotė prieš balandžio pabaigoje vyksiantį Varšuvos maratoną.

Moterų gretose pirma finišavo sostinės stajerė L. Bliujienė – 37,14 min., antra liko Vilniaus „F.O.C.U.S. Running“ klubo atstovė, praėjusių metų Lietuvos bėgimo taurės įskaitos nugalėtoja Nadežda Roždestvenskaja – 39.02 min. Trečia – Romualda Kondratienė – 40.09 min.

Greičiausių panevėžiečių įskaitoje triumfavo Dainius Gorskis ir Patricija Mingėlaitė. Abiems įteiktos ne tik nugalėtojų taurės, bet ir atiteko specialios rėmėjų dovanos.

Nuolatinis Lietuvos bėgimo taurės etapų dalyvis D. Gorskis 9,4 km trasą įveikė per 33 min. 11 sek. ir bendroje įskaitoje liko aukštoje 6-oje pozicijoje.

Panevėžio bėgimo klubo „Orionas“ atstovė 17-metė P. Mingėlaitė retai kada Lietuvos bėgimo taurės etapuose lieka be apdovanojimų. Savo amžiaus iki 18 metų įskaitoje mergina nuolat atsiduria prizininkių gretose, o gimtinėje Panevėžyje, palaikoma artimųjų tapo greičiausia panevėžiete, įveikusia 9,4 km trasą.

Tai ne vieninteliai panevėžiečiai, kurie pagrindinėje distancijoje iškovojo apdovanojimus.

Senjorų grupėje (gimusių 1955 metais ir vyresnių) panevėžietis Romas Jasinskas liko antras – 45.27 min. Pirmas šioje įskaitoje laimėjo pasvalietis Zenonas Balčiauskas – 40.56 min. Trečias liko Vilniaus „Inžinerija“ atstovas Mindaugas Janušaitis – 49.16 min.

Už pademonstruotą puikų tempą specialiu prizu apdovanotas triatlonininkas Titas Pumputis, kuris praėjusį sekmadienį pažymėjo 18-ąjį gimtadienį. Vaikinas 3 km – tris ratus aplink Senvagę – įveikė per 9.06 min. ir užtikrintai aplenkė artimiausius varžovus.

Beje, startą 9,4 km distancijai davė naujasis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, kuris simboliškai su visais bėgikais įveikė pirmąjį kilometrą – vieną ratą aplink Senvagę.

Tai ne vienintelis politikas, kuris stojo prie varžybų starto linijos: buvęs maratonininkas 41-erių Arūnas Balčiūnas bėgo 3 km ir užėmė 7-ą vietą. Šiemet į politiką patraukęs sporto medicinos specialistas per savo karjerą įveikė net 59 maratonus (42,195 km), o jo geriausias pasiektas rezultatas – 2 val. 18.58 min. – 9-tas Lietuvos geriausių maratono rezultatų lentelėje.

Kitų distancijų rezultatai:

Gim. 2002 m. ir jaunesni berniukai, 1000 m

1. Žanas Zabulis – 3.03 min. (Kupiškis)
2. Gytis Dauknys – 3.04 min. (Panevėžys, PKKSC)
3. Redas Šimoliūnas – 3.14 min. (Pasvalys)

Gim. 2002 m. ir jaunesnės mergaitės, 1000 m

1. Eivilė Ciemnolonskytė – 3.11 min. (PKKSC)
2. Vakarė Matuliauskaitė – 3.25 min. (PKKSC)
3. Austėja Mikalauskaitė – 3.27 min. (Kupiškis)

Gim. 2001-2000 m. vaikinai, 1000 m

1. Tomas Jankauskis – 2.45 min. (BMK „Vėjas“)
2. Erikas Martinaitis – 2.50 min. (BMK „Vėjas“)
3. Vilius Puodžiūnas – 3.00 min. (PKKSC)

Gim. 2001-2000 m. merginos, 1000 m

1. Gabija Galvydytė – 2.53 min. (Sporto vidurinė mokykla)
2. Evelina Tomkevičiūtė – 3.04 min. (Panevėžio triatlono klubas)
3. Edita Vainauskaitė – 3.19 min. (PKKSC)

Gim. 1999-1998 m. merginos, 2000 m

1. Vilma Marcikevičiūtė – 7.18 min. (BMK „Vėjas“)
2. Fausta Rimkutė – 7.27 min. (Panevėžio triatlono klubas)
3. Ramunė Klybaitė – 7.40 min. (BMK „Vėjas“)

Gim. 1999-1998 m. vaikinai, 3000 m

1. Rosvaldas Povilionis – 9.27 min. (BMK „Vėjas“)
2. Karolis Gilda – 9.38 min. (PKKSC)
3. Domantas Balčiūnas – 10.02 min. (PKKSC)

Gim. 1997 m. ir vyresni vaikinai, 3000

1. Titas Pumputis – 9.06 min. (Panevėžio triatlono klubas)
2. Dominykas Jakubauskas – 9.23 min. (PKKSC)
3. Ignas Lideika – 9.30 min. (PKKSC)

Gim. 1997 m. ir vyresnės merginos, 3000 m

1. Aistė Mackevičiūtė – 12.12 min. (PKKSC)
2. Raminta Staškevičiūtė – 12.13 min. (PKKSC)
3. Rimantė Kundrotaitė – 12.37 min. („Visada su sportu“)

Lietuvos bėgimo taurė – tai projektas, kuris vienas iš pirmų Lietuvoje į vieną bendruomenę sujungė kelis miestus, kelis bėgimus, kelis bėgimų organizatorius ir daugumą bėgimo profesionalų, mėgėjų ir entuziastų. 2015 metų Lietuvos bėgimo taurę sudaro 12 etapų.