„S-Sporto“ taurės I etapas

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną vasario 16-ą, Bubiuose (Šiaulių r.), „Žalgirio“ slidinėjimo bazėje vyko žiemos kroso varžybos. Dėl sniego trūkumo tradicinės slidinėjimo varžybos tapo bėgimu. 5 kilometrų kalnų trasoje, kurioje vasarą vyksta kalnų dviračių XC kroso varžybos, lenktyniavo apie 130 dalyvių iš Šiaulių, Klaipėdos, Telšių, Gargždų, Kauno ir kitų miestų. Bėgikams reikėjo kilti į daugiau negu dešimt stačių įkalnių, o bendras trasos pakilimas buvo maždaug 110 metrų.

Greičiausias vyrų elito grupėje buvo šiaulietis Vilius Aleliūnas (klubas „Igtisa“, 19 min. 47 sek.). Antras – Donatas Mickus („S-Sportas“, 21 min. 01 sek.). D. Mickus į varžybas atvažiavo išvakarėse įveikęs 63 km Tartu (Estija) slidinėjimo maratoną per 3 val. 44 min. 02 sek.

Trečias 5 km trasoje buvo telšiškis Vitalijus Petrulis („Igtisa“, 22 min. 50 sek.). Šis sportininkas išvakarėse grįžo iš Norvegijos, Hamaro miesto apylinkėse vykusio pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato. Paskutinę čempionato dieną ten vyko estafečių varžybos. Lietuvos vyrų komanda – Regimantas Kavaliauskas, Vitalijus Petrulis ir Nerijus Šulčys – užėmė 8-ą vietą.

Moterų elito grupėje nugalėjo Gabija Ražaitytė (OSK „Medeina“, 23 min. 50 sek.). Vesta Ambrazaitė („S-Sportas“, 28 min. 53 sek.) buvo antra, o trečia liko OSK „Sakas“ atstovė Kristina Urbonaitė (30 min. 44 sek.).

Elito grupės nugalėtojams atiteko pagrindiniai prizai – sportiniai bėgimo bateliai.

40-mečių ir vyresnių bėgikų grupėje nugalėjo šeimyninė pora Nerijus Vidžiūnas (OSK „Sakas“, 22 min. 59 sek.) ir Irena Vidžiūnienė (32 min. 39 sek.). Tarp aštuoniolikmečių ir jaunesnių nugalėjo telšiškis Dovydas Petrauskas (26 min. 14 sek.) ir šiaulietė Vėja Baškytė („S-Sportas“, 36 min. 27 sek.).

Mažiausi dalyviai (iki 12 metų) lenktyniavo 600 m distancijoje. Šios grupės nugalėtojais tapo Žygimantas Vaitiekaitis ir Agnė Vrubliauskaitė.

Varžybų organizatorius Svajūnas Ambrazas pasidžiaugė, kad kasmet vis daugėja sporto entuziastų.

„Nors sąlygos trasoje tikrai buvo sunkios, jie viską įveikė ir mačiau, kad buvo patenkinti savo pasiekimu, ir bendra dvasia, kuri vienija čia atvažiuojančius žmones“.

Pats aktyviai sportuojantis ir pasiekęs ne vieną garbingą pergalę S. Ambrazas mano, jog varžybose aktyviau galėtų dalyvauti sporto mokyklų auklėtiniai. Jiems tai ir galimybė pasitikrinti savo jėgas, ir pajusti sportinę konkurenciją.

„Tie, kurie įveikia sportinius sunkumus, tokius, kaip šiandien trasoje, įveiks ir gyvenimo negandas“, - sakė S. Ambrazas.

Žiemos krosas buvo pirmas 2015 metų „S-Sporto“ taurės etapas. Šios taurės varžybas šeštą kartą iš eilės organizuoja multisporto klubas „S-Sportas“.

Antros varžybos vyks kovo 22-ą Šiauliuose, aplinkui Rėkyvos ežerą. Dalyviai galės bėgti, važiuoti dviračiu ar apeiti ežerą. Pernai šias varžybas laimėjo šiaulietis bėgikas Justinas Beržanskis.

Parašyta 2015-02-21 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"