Lenktynės „Empire State Building“ laiptais

Kasmetines moterų lenktynes dangoraižio „Empire State Building“ laiptais šeštą kartą laimėjo australė. Tai yra rekordas moterų kategorijoje.
Suzy Walsham 1 576 laiptų pakopas į apžvalgos aikštelę 86-ajame aukšte trečiadienį vakare (2015-02-04) įveikė per 12 minučių ir 30 sekundžių.

Vyrų lenktynes pirmą kartą laimėjo vokietis Christianas Riedelis, kuriam prireikė 10 minučių ir 16 sekundžių.

Šimtai žmonių iš viso pasaulio, tarp jų – keli garsūs sportininkai, buvo užsirašę dalyvauti lenktynėse įžymiajame Niujorko dangoraižyje.

Renginį – vieną garsiausių pasaulyje bėgimų į dangoraižius – organizuoja „New York Road Runners“, kuri taip pat rengia Niujorko maratoną.

Pirmos bėgo elitinės vyrų ir moterų grupės, o vėliau – paprasti dalyviai, kas kelias sekundes startavę grupelėmis, kad būtų išvengta spūsčių.

Pernai S.Walsham moterų lenktynes laimėjo su 11:57 rezultatu, o vyrų lenktynių nugalėtoju tapo norvegas Thorbjornas Ludvigsenas, su 10:06.

Vyrų rekordas yra 9 min. ir 33 sek., kurį 2003-iaisiais pasiekė australas Paulas Crake'as, o moterų rekordą – 11;23 – 2006 metais pasiekė austrė Andrea Mayr.

Vokietis Thomas Doldas yra pasiekęs daugiausiai pergalių šiose lenktynėse (vyrų grupėje) – septynias.

Parašyta 2015-02-06 , kategorijoje "Kitos"