Gintarinė jūrmylė - 2014

2014-10-11 (šeštadienį) Smiltynėje keturioliktąjį kartą įvyko tarptautinės bėgimo varžybos "Gintarinė jūrmylė“. Prestižinėse rungtyse tarp vyrų ir vėl triumfavo užsienietis, o tarp moterų sublizgėjo Lietuvos olimpietės.
Šiemet varžybose lenktyniavo beveik tūkstantis bėgikų, susiskirstę pagal amžių bei lytį. Jauniausia dalyvė – kaunietė Evija Bertašiūtė, kuriai vos treji, tačiau ji įveikė pusę jūrmylės. Vyriausias – Klaipėdos garbės pilietis, 78 metų Kazimieras Budrys, kuris ne pirmus metus bėgo 1 jūrmylės (1852 metrai) distanciją.
Prestižinėmis rungtimis šiose varžybose laikomas vyrų 6 jūrmylių bėgimas, o moterys varžosi perpus trumpesnėje distancijoje.

Kaip ir pernai, vyrų lenktynėse nugalėjo ukrainietis Mykola Lukymčiukas, kuris atstumą nubėgo per 35 minutes – pernai jis 6 jūrmyles įveikė per 34 min. 59 sek. Trasos rekordas – 34 min. Antras finišavo kaunietis Remigijus Kančys, nuo nugalėtojo atsilikęs 9 sekundėmis, trečias finišo liniją kirto Justinas Beržanskis iš Šiaulių.

Tuo tarpu moterų varžybose užsieniečių dominavimą nutraukė Lietuvos bėgikių elitas: laimėjo olimpietė Diana Lobačevskė (19 min.), antrą vietą užėmė dar viena mūsų šalies olimpinės rinktinės narė Rasa Drazdauskaitė, trečia finišavo šiaulietė Renalda Kergytė, po jos sekė geriausia Lietuvos maratonininkė Živilė Balčiūnaitė.

Prestižinių rungčių laimėtojų vardai bus iškalti ant simbolinio akmens.

"Gintarinė jūrmylė“ – unikalios varžybos, vykstančios nuo 2001-ųjų. Tuomet susirinko vos kelios dešimtys bėgikų, tačiau jos greitai "išaugo“, ir dabar į Smiltynę kiekvienų metų spalio pradžioje susirenka itin pajėgūs lengvaatlečiai. Iki šiol tarp vyrų 10 kartų triumfavo užsieniečiai, keturiskart laimėjo lietuviai. Moterų varžybose statistika palankesnė: lietuvės nugalėtojomis tapo 6 kartus, 8 metus laimėtojų taurę kėlė užsienietės, dažniausiai dominuodavo latvės.

Dalyvius vilioja ne tik noras pasivaržyti, bet ir rėmėjų skiriami nemenki piniginiai prizai. Nuo 2005 metų šios varžybos laikomos ir Lietuvos rudens kroso čempionatu. Varžybų pavadinimas – tarsi Lietuvos, kaip jūrinės valstybės simbolis, prie jų organizavimo daug prisideda valstybinio jūrų uosto direkcija, uosto įmonės, kiti rėmėjai.

Varžybų rezultatai (galutiniai, skaičiuotė pagal LBMA).

Parašyta 2014-10-11 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"