Rekordinis Berlyno maratonas

2014-09-28 Vokietijos sostinėje Berlyne vyko 41-asis maratonas, tituluojamas vienas iš greičiausių ir didžiausių maratonų planetoje. Šiais metais rekordiniu tapusio maratono  distanciją (42 km 195 m) baigė keturiolika Lietuvos atstovų.
Berlyno maratono nugalėtoju tarp vyrų bei naujo pasaulio rekordo – 2 valandos  02 minutės ir 57 sekundės – autoriumi tapo 30-metis Kenijos bėgikas Dennisas  Kimetto.
Ankstesnis planetos maratono rekordas – 2:03:23 – priklausė Kenijos stajeriui  Wilsonui Kipsangui ir Vokietijos sostinėje buvo užfiksuotas praėjusiais  metais.

Naujasis pasaulio rekordininkas finiše aplenkė tautietį Emmanuelį  Kipchirchirą Mutai'ajų (2:03:13) ir Aberą Kumą (2:05:56) iš Etiopijos.

Lietuvių pasiekimai: 221-a vieta tarp vyrų Virginijus Purvys (2 val. 42 min. 11 sek.), o  Rytis Zajančkauskas (2:54:18) buvo 653-čias.

Ligita Visockytė tarp moterų (3:34:43) tenkinosi 400-ąja pozicija, o likę  Lietuvos atstovai tenkinosi žymiai kuklesnėmis vietomis.

Greičiausių rezultatai:

1. Dennisas Kimetto (Kenija)  2 val. 02 min. 57 sek. (pasaulio  rekordas)