Puikūs Lietuvos bėgikų startai XXII Goldapės krose Lenkijoje

Iliustracija

Rugsėjo 20 d. Goldapės mieste Lenkijoje vyko tradicinis XXII Goldapės krosas, kuriame sudalyvavo virš 400 dalyvių, tarp jų ir 13 sportininkų iš Vilniaus, Švenčionių ir Vilniaus rajono.
Sportininkai varžėsi 200, 600, 1000, 1500 ir 7200 metrų distancijose, skirtingose amžiaus grupėse. Varžybų atidarymo ceremonijoje sportininkus, svečius ir žiūrovus pasveikino Goldapės apskrities seniūnas Andžej Ciolek bei Goldapės miesto meras Marek Aleksander Miros, kurie bėgikams palinkėjo gerų varžybų ir sėkmingų startų. Puikus oras, šviečianti saulutė ir draugiška atmosfera palaikė gerą nuotaiką mūsų komandoje varžybų metu.

Nuotaika dar labiau pagerėjo po pirmojo Kamilės Stefanovič iš Mostiškių starto, kuri tapo nugalėtoja 1000 m distancijoje mergaičių 2003 gim. m. grupėje. Kamilė sunkią distanciją įveikė per 5 min. 20 sek. Su kiekvienu startu mūsų komandoje darėsi vis linksmiau.

Dariuš Zabelo iš Eitminiškių 1000 metrų įveikė per 4 min. 36 sek. ir šventė pergalę tarp berniukų 2002 gim. m. grupėje.

Mergaičių grupėje Emilija Siavro iš Mostiškių irgi nugalėjo, 1000 metrų įveikusi per 5 min. 19 sek.

1500 metrų distancijoje keturiolikmečių grupėje nugalėtojais tapo bėgikai iš Paberžės Karolina Savko, distancijoje užtrūkusi 6 min. 46 sek., ir Algis Dopolskas, nuotolį įveikęs per 5 min. 43 sek.

Nemenčiniečiai Arnold Lepiochin ir Radoslav Aleksandrov 1500 m distancijoje taip pat užėmė pirmąsias vietas. Arnold Lepiochin buvo greičiausias vaikinų 1997 gim. m. grupėje, distanciją nubėgęs per 5 min. 30 sek., o Radoslav Aleksandrov tapo nugalėtoju aštuoniolikmečių tarpe, 1500 m įveikęs per 5 min. 27 sek.

Pagrindiniame 7,2 km bėgime varžėsi 98 sportininkai, tarp kurių bėgo 4 Lietuvos atstovai: Kristina Zajančkovskaja iš Švenčionių, vilniečiai Paulius Bieliūnas ir Modestas Dirsė bei nemenčinietis Radoslav Aleksandrov. Sportininkai turėjo įveikti du ratus po 3,6 km. Jau po pirmojo rato į priekį pabėgo penkiskart šių varžybų nugalėtojas Michal Smalec. Paulius Bieliūnas bėgo antras, atsilikdamas nuo lyderio 30 m. Modestas Dirsė bėgo penktoje vietoje, o Radoslav Aleksandrov devintas. Kristina Zajančkovskaja tarp moterų bėgo trečia. Įveikęs antrą ratą pirmas finišo liniją kirto Michal Smalec, 7,2 km įveikęs per 23 min. 03 sek. Paulius Bieliūnas užėmė antrąją vietą (23 min. 56 sek.), o Modestas Dirsė finišavo 5 vietoje, 7,2 km įveikęs per 25 min. 25 sek. Radoslav Aleksandrov OPEN kategorijoje užėmė 7 vietą, o tarp 16-19 metų vaikinų tapo nugalėtoju, distancijoje užtrūkęs 26 min. 41 sek. Kristina Zajančkovskaja 7,2 km nubėgo per 32 min. 49 sek. ir užėmė 3 vietą moterų tarpe.

Visi varžybų dalyviai, baigę distanciją gavo proginius medalius, 1-3 vietų laimėtojai buvo apdovanoti diplomais, taurėmis, o pagrindiniame 7,2 km bėgime 1-6 vietas užėmę sportininkai apdovanoti taurėmis, diplomais bei daiktiniais prizais.

Po apdovanojimo tarp varžybų dalyvių vyko loterija, kurioje tarp 100 įvairių daiktinių prizų buvo televizorius, dulkių siurblys, orkaitė. XXII Goldapės krosas – puikus renginys, kuriame, tikimės, kitais metais dalyvaus dar didesnis Lietuvos atstovų būrys, juo labiau, kad nuo Kalvarijos iki Goldapės tik 80 km.