Švento Pranciškaus taurės bėgimas

2018-09-30 (sekmadienį) Kretingoje vyko Lietuvos bėgimo taurės priešpaskutinis XVI etapas, kur Švento Pranciškaus taurės bėgimo dalyviai kartu prisidėjo ir prie kilnaus tikslo – surinktos lėšos buvo skirtos labdarai.
Dėl organizacinių netikslumų bėgikai vietoje pusės maratono įveikė 18 km.
Šioje distancijoje pirmas finišo liniją kirto Tomas Jateiko (RCN, 1:05:49), antras buvo Vytautas Gražys (RCN, 1:08:23), trečias – praėjusių metų nugalėtojas Ruslanas Seitkalijevas (1:09:15).

„Pati atmosfera buvo labai gera, oras buvo tikrai rudeniškas. Gal buvo nusivylusių žmonių, nes trūko tikslumo, nubėgo ne į tą pusę. Tačiau aš likau patenkintas. Manau, organizatoriai padarys išvadas ir pasitaisys, o kitais metais atvažiuos dar ir daugiau naujų dalyvių“, – kalbėjo ultramaratonininkas.

Dukart šįmet 100 km distanciją įveikęs R. Seitkalijevas Kretingoje sau aukštų nekėlė ir liko patenkintas užimta trečiąja vieta: „Bėgau savo malonumui, su šypsena, nes pagrindiniai sezono darbai jau padaryti. Mėgavausi kiekviena bėgimo minute. Geras jausmas, „kaifavau“.

18 km moterų grupėje pirmoji įveikė Rūta Šimkūnaitė („Volvere Run“, 1:17:40), kitas prizines vietas užėmė Dalia Lukošienė („Lukas“, 1:21:13) ir Virginija Višinskienė (Kauno BMK, 1:23:06).

Vietoje 10 km dalyviai nubėgo 9 km nuotolį.

Čia nugalėtoju tapo Mantas Martinkus („OK Javonis“, 32:27,9), antras liko Marius Dijokas („Capital Runners Vilnius“, 33:24,6), trečias – Ignas Rimkevičius („Vilniaus bėgimo klubas“, 34:00,8).

Moterų grupėje prizininkėmis tapo Romualda Kondratienė („Stadija“, 37:14,2), Vilmantė Gruodytė („Maratonas“, 37:54,9) ir Gintarė Gečienė („Jonas Maratonas“, 40:06,4).

Trumpiausioje 3 km rungtyje greičiausi buvo Nerijus Ruzveltas (Klaipėdos „Maratonas“, 8:51,4), Ernestas Lelis (RCN, 9:14,6) ir Laimis Verbliugevičius („Spirit fritid“, 9:15,4), o pirmasis moterų trejetas išsirikiavo taip: Irena Meškauskė (Sporto klubas „Startas“, 12,04,4), Vida Šetkuvienė (Tauragės BMK, 12:42,1), Rita Kasparavičiūtė (Kretingos rajono savivaldybė, 12:46,5).

„Kretingoje pavyko sukurti šventę, bet oras nebuvo palankus bėgimui – labai vėjuota. Organizatoriai pritrūko tikslumo matuodami trasą, o kai vėjas nuvertė sceną ir palapinę, neužteko laiko sukoordinuoti savanorių veiklą. Tačiau organizatoriai pažadėjo, kad kitais metais tai nepasikartos“, – kalbėjo Lietuvos bėgimo taurės kuratorius Audrius Jaraminas.

Jis kvietė visus bėgikus rinktis Rumšiškėse į paskutinį Lietuvos bėgimo taurės etapą, kur bus apdovanoti bendros įskaitos nugalėtojai. „Tai – unikalus bėgimas, nes bus pritaikyta taip vadinamoji „handicap'o“ taisyklė. Visiems bus paaiškinta, kada startuoti. Vyriausieji dalyviai bus paleidžiami bėgti anksčiau, o jauniausieji ir elitiniai – patys paskutiniai. Vyks tikrai įdomus pusmaratonio bėgimas. Visus labai kviečiame į Rumšiškes“, – sakė A. Jaraminas. Paskutinis XVII Lietuvos taurės etapas vyks Rumšiškėse spalio 20 dieną. Tai bus 2018 metų Lietuvos bėgimo taurės sezono pabaiga.